ראשי > אזורים, כלכליסט > פורסם בכלכליסט (24.10): ברק רוזן ואסי טוכמאייר רוצים את אזורים

פורסם בכלכליסט (24.10): ברק רוזן ואסי טוכמאייר רוצים את אזורים

ברק רוזן אזורים

ברק רוזן אסי טוכמאייר - אזורים

בעלי קנדה-ישראל ברק רוזן ואסי טוכמאייר מנהלים מגעים עם בנק מזרחי טפחות, הנושה הגדול של בעל השליטה באזורים, כשעל הפרק: מחיקה של חלק מהחוב והזרמת הון חדש.

לפי "כלכליסט", ברק רוזן ואסי טוכמאייר קיימו מספר פגישות עם צוות הבנק בראשות המנכ"ל אלי יונס, ודנו ברכישת השליטה בחברת באזורים. בחודש שעבר דיווחה אזורים על מגעים למכירה לאיש העסקים יקיר שעשוע, אך הסיכויים להתממשותה של עסקה זו נמוכים.

מניות אזורים משועבדות לבנק עקב חוב בסך 650 מיליון שקל של בעל השליטה שעיה בוימלגרין. לפי העסקה המתגבשת בין אזורים לאסי טוכמאייר וברק רוזן, יוותר מזרחי טפחות על חלק נכבד מהחוב של בוימלגרין בתמורה למניות אזורים. פאנגאיה, הברה הציבורית שבשליטת טוכמאייר ורוזן, תקבל עליה את יתרת ההתחייבויות של אזורים, ותזרים 100–150 מיליון שקל לקופתה.

כלכליסט מציין כי בין מזרחי טפחות ובוימלגרין לאסי טוכמאייר וברק רוזן קיימים עדיין פערים משמעותיים בנוגע להיקף החוב שעליו יוותר הבנק, והיקף ההזרמה שתבצע פאנגאיה.

אם יבשילו המגעים, תירכש אזורים כאמור על ידי פאנגאיה – אך מאחר שקופתה אינה חזקה דיה, תתמוך אחזקתם הפרטית של טוכמאייר ורוזן, קנדה־ישראל, בעסקה. קנדה־ישראל נחשבת כחברה חזקה יותר, וצפויה להשתתף באופן פעיל בגיוס ההון של פאנגאיה.

קנדה־ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר בונה כיום כ־1,200 דירות בתל אביב. פרויקטים בולטים: מגדל הגימנסיה ומתחם אליפלט, שבו רכשה 50% לצד קבוצת אביב. קנדה־ישראל קיימה בעבר מגעים שלא הבשילו לרכישת אפריקה מגורים מאפריקה ישראל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: